Chór Grochów

Chór Grochów to amatorski, międzypokoleniowy, międzynarodowy zespół wokalny zrzeszający sąsiadów z prawobrzeżnej Warszawy (i nie tylko). Powstał pod koniec 2013 roku. Grochów to duża część dzielnicy Pragi Południe, a nazwa chóru nawiązuje do jednego z najbardziej rozpoznawalnych warszawskich neonów: Universam Grochów, do niedawna świecącego w samym centrum tej części miasta. Dziś w zespole śpiewają chórzyści z wielu zakątków Warszawy i jej okolic. Od początku swojej działalności stara się kulturalnie rozwijać mieszkańców Grochowa biorąc udział w licznych przedsięwzięciach lokalnych oraz realizując własne projekty.
Najważniejszym, jak dotąd, osiągnięciem jest realizacja całkowicie autorskiego projektu Hymn dla Grochowa, który odbił się szerokim echem wśród lokalnych i ogólnopolskich mediów. W ramach niego został ogłoszony wśród mieszkańców Warszawy konkurs – plebiscyt na tekst piosenki o Grochowie, a muzykę do wygranego napisał młody warszawski kompozytor Jakub Szafrański. W październiku 2015 r. odbyła się uroczysta premiera Hymnu z udziałem Wiceburmistrza Pragi Południe. Projekt otrzymał aż trzy nagrody w konkursie Opowiedz o swoim projekcie organizowanym przez FIO Mazowsze Lokalnie, w tym pierwszą w kategorii Promocja, a także zakwalifikował się do konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR.
Z założenia Chór nie bierze udziału w konkursach, a jego nadrzędną misją jest pokazywanie muzyki chóralnej ludziom, którzy nigdy wcześniej nie byli nią zainteresowani. W repertuarze Chóru znajduje się głównie muzyka rozrywkowa opracowana na czterogłos, ale w planach jest także repertuar sakralny.

Chór Grochów
Przewiń do góry
realizacja: estinet.pl